Projekt Wnętrz Optimo

Projekt wnętrz kompleksowy – najczęściej wybierana opcja. Staramy się stawiać na funkcjonalność, praktyczność. Używamy standardowych, sprawdzonych rozwiązań, pilnujemy budżetu.

Scenariusz przebiegu projektu:

– Dokonujemy wyceny po dostarczeniu przez Państwa powierzchni pomieszczeń do zaprojektowania (mailowo lub na spotkaniu). Najlepiej, żeby były to rzuty z podanymi powierzchniami.

– Spotykamy się w biurze lub na budowie. Podpisujemy umowę.

– Rozmawiamy na temat Państwa oczekiwań i potrzeb, preferowanego stylu oraz wszystkiego, co miałaby wpływ na projekt. Omawiamy po kolei każde pomieszczenie. Dyskutujemy budżet. Prosimy też o wszelkie inspiracje co do stylu, kolorystyki itd. (linki, zdjęcia). Warto je zbierać chociażby od dziś. Dostają też Państwo do wypełnienia ankietę doprecyzowującą wasze oczekiwania.

– Podczas spotkania dokonujemy inwentaryzacji pomieszczeń, które mają być zaprojektowane. Możemy pracować też na rzutach budowlanych lub od dewelopera, jeśli budynek nie jest jeszcze zbudowany, a inwentaryzację wykonać później.

– Przygotowujemy koncepcje w postaci rzutów (kilka opcji do wyboru) oraz propozycji elementów wykończeniowych (podłóg, mebli, kolorystyki itd.) Do podjęcia mają Państwo dużo decyzji 😉 Na tym etapie jest to jednak tylko wstępna analiza i nie trzeba decydować wszystkiego. Jednak im lepiej zrozumiemy się na tym etapie, tym bliższe oczekiwań będą później wizualizacje, więc jeśli jest czas, to warto się do tego etapu przyłożyć.

– Po wstępnej analizie i wyborze koncepcji przygotowujemy na tej podstawie wizualizacje 3d każdego pomieszczenia – widoki z czerech stron oraz dodatkowe widoki, jeśli są konieczne, tak, żeby każdy kąt był widoczny. W tym pakiecie wykonujemy maksymalnie cztery wersje. Warto dać sobie czas na przemyślenie wizualizacji, przedyskutowanie ich z najbliższymi. Wizualizacje wyglądają tak, jak na stronie portfolio. Nie są to klasycznie fotorealistyczne wizualizacje, jednak pozwalają one w przystępny cenowo i szybki sposób przygotować dość dużą liczbę widoków. Fotorealistyczne wizualizacje są płatne dodatkowo na życzenie klienta w cenie 250zł za ujęcie.

– Po zatwierdzeniu przez Państwa wizualizacji, przygotowujemy wstępną specyfikację materiałową. Da nam to obraz wydatków (chociaż nasz kosztorys nie obejmuje robocizny, materiałów budowlanych typu kleje idt). Na tym etapie ważne jest też obejrzenie jak największej liczby materiałów na żywo – zwłaszcza płytek, paneli. Porównanie próbek. Wszystko w rzeczywistości wygląda inaczej niż na zdjęciach. Możemy wybrać się do sklepów wspólnie lub mogą odwiedzić Państwo wskazane przez nas sklepy samemu.

– Następnym etapem jest przygotowanie pakietu technicznego. W jego skład wchodzą rysunki techniczne (elektryka, hydraulika, podłogi, sufity, ilości materiałów, widoki ścian) oraz na życzenie wyceny kuchni, schodów itd.

– Dostają Państwo książkę projektu z całą dokumentacją (wydruk na życzenie). Na tym etapie projekt jest zakończony, ale pozostaję do dyspozycji w razie pytań.

– W cenę projektu wliczam też opcjonalnie jedną wizytę na budowie i rozmowę z ekipą budowlaną. Jest to dość ważne, ponieważ nie każda ekipa czyta dokładnie rysunki i niejednokrotnie okazuje też opór do pomysłów projektanta, chcąc zaoszczędzić czas. Warto pozwolić budowlańcom zapoznać się najpierw z rysunkami, a następnie wspólnie wszystko przedyskutować i w razie wątpliwości znaleźć wspólnie rozwiązanie.

– Dodatkowe wizyty na budowie płatne osobno.